ADVENT A VÁNOCE V PŘÍBRAMI 2017
ADVENT A VÁNOCE V PŘÍBRAMI 2017
ADVENT A VÁNOCE V PŘÍBRAMI 2017

Aktuality

Dvě výstavy pro děti

Dvě výstavy pro děti

Blíží se advent a s ním radostné čekání na dárečky. Potřebujeme děti trošku zabavit a zkrátit jim nekonečné čekání?
Pokud ano, tak vám můžeme nabídnout dvě báječné výstavy, které pořadatelé připravili právě pro dětské diváky.

První výstava je nazvaná Fimfárum.
Budete si zde moci prohlédnout originální trojrozměrné filmové scény, loutky, rekvizity, dekorace, scénické návrhy a ilustrace k filmovým pohádkám na motivy oblíbené knihy Jan Wericha Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím, Rozum a Štěstí. Film byl jako vůbec první český animovaný film natočen ve 3D technologii. Loutka v něm však zůstala nedotčena, všechny tři pohádky z filmu zachovávají původní tradiční loutkovou animaci, která proslavila české animátory po celém světě.
Největší prostor má na výstavě nejdelší pohádka z filmu – Rozum a štěstí od režiséra Davida Súkupa a výtvarnice Patricie Ortiz Martínez. Velké filmové scény z ní jsou doplněny originálními ilustracemi od této původem španělské výtvarnice.
Další z vystavených pohádek u Wericha nazvané Měl král tři syny, ve filmu O kloboučku s pérkem sojčím vytvořila autorská dvojice – režisérka Vlasta Pospíšilová a výtvarník Petr Poš.
Jako bonus je vystavena velká scéna z fimfárovské dvojky v podobě velkorysé scény z pohádky zpracované výtvarníkem Jánem Balejem Moře strýčku, proč je slané?
Výstava je doplněna promítáním pohádky a výtvarnou dílnou pro dětské návštěvníky.
Pořadatel a místo konání: http://www.galerie-drtikol.com/

Druhá výstava je věnována populární stavebnici lego. Přijďte nakouknout do světa kostiček, z kterých lze postavit opravdu cokoli.
Pořadatel: http://cowarna.cz/
Místo konání: Obchodní centrum Skalka, Příbram III

Ochrana osobních údajů | Cookies

Infocentrum Městského úřadu Příbram, Tyršova 106, Příbram I | Tel: +420 318 402 381 | info@pribram.eu | www.poznejpribram.cz | Facebook.com/poznejpribram

© 2019 Město Příbram. Všechna práva vyhrazena. Developed by: Smartim