ADVENT A VÁNOCE V PŘÍBRAMI 2023

Adventní zastavení se v letošním roce v Příbrami, na příbramských náměstích a ulicích ponesou v duchu a v podání místních umělců, kapel a sborů. Důvod je jasný. Vánoční svátky jsou o setkávání rodin a přátel. „Program letošního Adventu jsme postavili primárně s místních sborů, kapel a umělců. Chtěli bychom na jednotlivá zastavení nalákat místní obyvatele, kteří mohou poslechnout své děti, kamarády a známé a vytvořit tak tu správnou vánoční atmosféru,“ zdůvodnil vedoucí MKC Vlasta Ševr.

Zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu se jako již tradičně odehraje na náměstí T. G. Masaryka a to v neděli 3. prosince. Připraven bude pódiový program, adventní trhy, vánoční řemeslná vesnička, program na tento den také chystá Knihovna Jana Drdy a nebo spolek Eduarts, který připraví menší vánoční jarmark.

Samozřejmostí bude také slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které proběhne okolo 17.00. Na pódiu postupně vystoupí pěvecký sbor ZUŠ Příbram 1 - Canzoneta, Vít Marčík s vánoční pohádkou – Setkání před Betlémem, sbor Jiráskáček a na závěr potěší příbramáky kapela Ginevra. Ve vánoční řemeslné dílničce si budou děti moc vyzkoušet řemeslo – písaře, tesaře či svíčkaře.

Druhé adventní zastavení se již druhým rokem chystá na Březových Horách. Před kostelem sv. Vojtěcha na náměstí J. A. Alise vystoupí sbor z Dalekých Dušníků a sbor ze ZŠ Březové Hory, doplní je pak koncert populární kapely Roofers či vystoupení Bacha Baby a Rebelek z Březových Hor. Také na Březových Horách bude připraven stánek z teplým občerstvením a novinkou bude vánoční řemeslná dílna, kde si děti opět mohou vyzkoušet staročeské řemeslo. Zapomenout nesmíme pak na koncert Codex Temporis v kostele sv. Vojtěcha. Program začíná v 15.45.

Adventní zastavení s podtitulem – Stříbrná adventní neděle se odehraje v neděli 17. prosince na náměstí 17. listopadu. Jako již tradičně můžete navštívit adventní trhy, přichystán bude také pódiový program. O vánoční atmosféru se postará sbor Hokus Pokus ze ZUŠ A. Dvořáka, sbor ŽUŠ JJR z Rožmitálu pod Třemšínem, hrát se bude také vánoční pohádka Nad Betlém svítí hvězda a na závěr programu pak vystoupí kapela Vládcové vesmíru s tematickým pásmem s názvem – Vánoce na oběžné dráze. Atmosféru Vánoc pak doplní a přinesou Andělé na chůdách.

Nezapomeňte si na tuto adventní neděli vzít prskavku. Stejně jako v minulém roce se v průběhu podvečera budou prskavky zapalovat a vytvoříme jednu velkou Příbramskou prskavku.

Od pondělí 18. prosince do pátku bude na náměstí 17. listopadu kromě stabilních stánků připravena také „vánoční stage“. Každý den od 15.00 můžete přijít kromě svařeného vína také některý vánoční koncertík či vystoupení. Těšit se můžete na Jakuba Ročnáka, sbor z ze ZŠ Březové Hory nebo Kamýku nad Vltavou a jejich vánoční písně a další.

Zlatá adventní neděl vychází tento rok na Štědrý den. „V tento den jsme nechtěli stavět podium, ale zároveň jsme nechtěli děti i dospělé připravit o jedno adventní zastavení. Z nápadů vzešlo to, že jsme po městě naplánovali trasu vánočního kočáru s andílky a pastýřem, který bude mít několik zastavení a také doveze dárečky seniorům do místních domovů,“ prozradil program poslední adventní neděle Vlasta Ševr.

Těšíme se na vás a přejeme klidný předvánoční čas.

Prohlédněte si program.

facebook

Ochrana osobních údajů | Cookies

Městské kulturní centrum Příbram, Špitálská 18, Příbram I | mkcpribram@pribram.eu

© 2024 Město Příbram. Všechna práva vyhrazena. Developed by: Smartim